Hikayemiz

Hikayemiz ve fermentasyon mikrobunu alışımız, üniversite sıralarında Biyoteknoloji dersimize gelen sevgili hocamızın detaylı bir şekilde gençliğinde yaptığı bir Bordeaux hasadını anlatışıyla başlar. İzleyen 25 yıla yakın süre, fermentasyonun peşinde, butik/artizan ölçekten, endüstriyel boyuta, milyonlarca litre üretim tecrübesi edinmekle geçti. Amerika’da Finger Lakes’ten, Almanya Rheingau’ya, Yeni Zelanda, Marlborough’dan, İtalya, Alto Adige’ye ve tabi Türkiye’nin bağlarına uzanan bu yolculukta üretim kültürü farklılıklarını öğrenmek, bu sürecin en keyifli parçasıydı.

Bugün, kendi serüvenimizde edindiğimiz tüm bilgi ve tecrübeleri, şarapçılık ve biracılık hizmetinde kullanmanın gururunu yaşıyoruz.

Vinomarket grubu olarak, şarap, bira yapımı üzerindeki sis perdesini kaldırmayı hedefliyoruz. Burada, gerekli tüm alet, ekipman, hazır başlangıç setleri, popüler şaraplık üzümlerin konsantrelerinden hazırlanmış şarap kitleri, maya, maya besini, kimyasallar ve meşe türevlerini bulabilirsiniz.

En az şarap kadar derin bir kültüre ve geçmişe sahip bira, ilk bakışta zor gibi görünse de, doğru teknik, alet, ekipman ve hammaddelerle, aslında, şaraptan daha zor değildir. Dünyadan sunduğumuz bira kitleri, laboratuvarımızda test edilmiş ve kalitesini ispatlamış ürünlerdir. Tecrübeli biracılar, kaliteli malt, maya ve yan ürünlerle ‘All Grain’ (Tam Tahıl)) uygulayarak kendi reçetelerini yaratabilirler.